Bahar motosiklet alım satımı için en uygun sezon. Belki motosikletinizin modelini yükseltmeyi düşünüyorsunuz, ancak elinizdekini nasıl satacağınızdan emin değil misiniz? Motosikletinizi ilan sitelerine yüklerken yapılan yanlışlara düşmemeniz için buradayız. Kameranı al ve işe koyulalım!

Gösterge panelinin fotoğrafını çekin

Sonra motosikleti biraz temizle, yıka. Güzel bir hale getir. Güzel motosiklet daha kârlı satış yapar ve fotoğraflarda daha iyi görünür. Motosikleti iyi ışık alan açık bir yere götürün (bu manzaralı bir yol olabilir, ancak darmadağın garajınız olmamalıdır) ve göz kamaştırıcı çekimler yapın. Nasıl fotoğraf çekileceğine dair bir fikir edinmek için, gitmeden önce bazı profesyonel motosiklet fotoğraflarına göz atın.

Kilometre sayacının iyi bir fotoğrafını çektiğinizden emin olun. Ayrıca, herhangi bir eklentinin ve motosikletin sahip olduğu herhangi bir hasarın özel fotoğraflarını çekin.

kotucekim-1024x576-2266933

Böyle Bir Fotoğraf Kullanmayın

Fotoğraflarınızın hiçbirinin motosikletin belirli bölümlerini açıkça gizlemediğinden emin olun. Girişinizde dürüst olun. Potansiyel bir alıcı açıkca belirtmediğiniz bir hasar bulursa, ya motosiklet için size çok daha az para sunacak ya da muhtemelen hasarın neden açıklanmadığını merak ederek uzaklaşacaktır.

guzelcekim-1024x576-8018774

Böyle Bir Fotoğraf Kullan

Şimdi motosiklet ilanınızı nereye yükleyeceğinize karar vermeli ve reklamı yapmalısınız. Reklamın başlığının marka, model, yıl ve kilometre içerdiğinden emin olun. Reklamın kendisi, sahip olduğunuz tüm alakalı bilgileri içermelidir: ilk sahibi olup olmadığınız, yaptığınız yükseltmeler, eklediğiniz aksesuarlar. Bakımla ilgili bilgileri, kendin yapıp yapmadığın ya da bir dükkanda yaptırıp yaptırmadığınız hakkında bilgileri açıklama kısmında güzelce açıklayınız.

Motosikletinizi Şehrinizdeki Merkezi Yerlerde Gösterin

Motosikletiniz online platformlarda listelenirken, sizde aynı zamanda bazı yerel merkezlerde motosikletinizini gösterebilirsiniz. Potansiyel bir alıcı her yerde karşınıza çıkabilir bu safhada motosikletinizin üzerinde iletişim bilgilerinizin de bulunması yararınıza olacaktır. Şimdi, dolandırıcılara hazır olun. İlanınız ile ilgili sizinle iletişim kuran herhangi bir üçüncü taraf ödeme teklifleri almayın. İçinize sinmeyen kişilerle alışverişe devam etmeyin.

İhtiyacına ve zevkine en uygun 50cc’yi seç