İspanya’dan Honda XL125V ile Moğolistan Rallisine Sürecek

Anılar: paha biçilmez. Kuzey İspanya’dan Moğolistan’a seyahat etmek için 125 cc’lik bir motosiklet seçseydiniz ne seçerdiniz? Yorumlarda cevaplarınızı yazabilirsiniz. Pedro Esteban iseniz, seçiminiz 2005 Honda XL125V Varadero – karbonlanmış versiyon olacaktır, çünkü bir şeyler ters giderse düzeltmesi daha kolay.

motosiklet aksesuar 125 cc

Tüm teçhizatı ve kendisi ile birlikte, toplam ağırlığın 270 kg civarında olduğunu tahmin ediyor. Planlanan rotası, her şey planlana uyduğu sürece onu 45 günde 15 ülkeye götürecek.

125 cc motosiklet

steban, İspanya, Burgos’da başladığından beri, Ralli’den daha uzun bir yol izliyor. Resmi etkinlik Çek Cumhuriyeti’nde, Prag’ın 30 mil batısında, çok gizli bir yerde başlıyor. Resmen Sibirya’daki Ulan Ude’de sona eriyor. Etkinlik 22 Temmuz’da başlıyor ve bitiş çizgisi 14 Ağustos’ta açılıyor ve 16 Eylül’de kapanıyor.Görünüşe göre, geçmişte, bazıları ralliyi bitirdikten sonra araçlarını atmaya karar verdiler.

Maceracılar artık araçlarını evlerine gönderebilmek için düzenlemeler yapıp ve bu görevi yerine getirmeleri için yardımcı olmak için yerel nakliye şirketleriyle indirim ayarlanması konusunda ısrar ediyor.

Hiç Moğol Rallisi yapmayı düşündün mü?

Bilmeyenler için bu bir yarış değil. Etkinlik Adventuristler tarafından yürütülüyor. Yarışmaya katılan motosikletler 125cc veya daha az olmalı ve katılan otomobiller 1 litre veya daha az olmalıdır. Ceza ödemek istemeniz durumunda, biraz daha büyük makinelerine sahip olmak mümkün, ancak sahip olabileceğiniz en büyük motosiklet 250cc’dir ve sahip olabileceğiniz en büyük otomobil 1,2 litredir. Ayrıca, resmi bir rota yok. Bunun yerine, kendi yolunu kendin çizmelisin – seni bir şekilde kurduğu bitiş çizgisine götürdüğü sürece. Geçtiğiniz ülkeler için vizeye ihtiyacınız varsa, bunları önceden düzenlemelisin.

motosiklet aksesuar

Moğol Rallisi’nin amacı maceradır – çeşitli durumlar içinde ve dışında kendi yolunuzu bulmak ve yol boyunca iyi vakit geçirmek. Diğer Adventuristler olaylarında olduğu gibi, iklim değişikliği ve ormansızlaşmanın etkileriyle mücadele etmek için doğrudan yerel topluluklarla çalışan NGO Cool Earth’ü de destekliyor. Katılımcılar ayrıca seçtikleri STK için ek para toplayabiliyor, bu yüzden Esteban, Afrika’daki kırsal yoksulluğu ortadan kaldırmak için çalışan Bir Dönümlük Fonu için de para topluyor.

rally motosiklet

Görevini desteklemek istiyorsanız, bağış için kurulmuş bir GoFundMe var. Bu etkileyici bir görev, ama aynı zamanda mümkün olduğu kadar yol boyunca her şeyi belgeliyor. Yolculuğunu burada, Instagram’da, Spot sayfasında, Facebook’ta takip edebiliyorsun. Bunu yaparsanız, uğrayın ve onu neşelendirin.

Kaynak : PedroV.es , TheAdventurists.com , HorizonsUnlimeted