Dünyada hangi 50 cc motosikletler ilgi görüyor? En iyi 50 cc motorlar hangileri? Yerli üreticilerin etkisiyle değişen motosiklet fiyatları ve modelleri ülkeden ülkeye değişiklik gösterse de beğemdimiz 50 cc motosikletleri ve özelliklerini sizler için sıraladık, ama karar sizin; sizce en iyi 500 cc motosiklet hangisi?

Scooter, Spor, Naked, Retro 50 cc Motorlar

50 cc’ler sadece scooter tip motorlarla sınırlı değil, artık her tipte üretiliyor. Özellikle avrupalı tasarımcılar, Spor, naked, retro ve daha birçok tipte harika 50 cc modeller tasarlayıp Çin’de fason üretiyor.

15, 16 yaşlarına geldiğinde çoğu genç bisiklet kullanmaktan sıkılır, artık bir motosiklete binme zamanı gelmiştir. Başlangıç motosikleti olarak 50 cc’lik motorlar idealdir. Eskiden 50cc motosikletlere genel olarak Vespa ya da Moped denirdi. Çünkü bu küçük tasarım motorların ilk modelelri pedallıydı.

Lexmoto Valencia

Lexmoto, Çin’den bir ithal edilen bir motosiklet markasıdırdır, ancak Model, servis ve yedek parça açısından oldukça iyi bir konuma sahip. Avrupada, özellikle İngilterede birçok bayisi bulunmakta. 2016 yılından beri Lexmoto İngiliterede 50cc ve 125 cc motorlarda 10.000 adetten fazla satılmıştır.

Valencia, retro tarzı, konforu ve sessiz dört zamanlı motoruyla oldukça makul bir fiyattan sunuluyor. Motosiklet bildiğimiz kadarıyla şu an için Türkiye’de satılmıyor.

WK Colt 50cc

Çinli üretici WK Bikes’ın üretimi Colt 50 Honda’nın popüler Grom MSX125 motosikletinden ilham almış. Colt 50cc, hava soğutmalı dört zamanlı bir motor ve boru şeklinde kafes tarzı bir gövdeye sahip. Honda’nın performansını bekler misiniz bilemiyoruz ancak, görüntü gayet güzel. Sizce de şık bir motor değil mi?

modamotor 50cc motosiklet, motosiklet aksesuarları, bisiklet, motosiklet ekipmanları

Rieju RS3 50cc

Hadi canım, bu motor 50cc olamaz dediğinizi duyar gibiyim. Evet aynen öyle bu motosiklet 50cc! 50cc’den yarış motoru olmayabilir ama biyerden başlamak lazım. Şaka bir yana bu motor Çin malı değil; İspanyol firması Rieju, hafif sınıf motosikletlerde İspanya’da en büyük pazar payına sahip. RS3’ün spor görünümü, iki zamanlı, sıvı soğutmalı Yamaha-Minarelli motorla desteklenmiş, Gövdesinde ters çatallar ve harika detaylar var.

Rieju RS3 50cc

Rieju RS3 Naked 50cc

Bu motor da RS3’ün Naked versiyonu. Yine Yamaha-Minerelli 50cc motora ve altı vitesli şanzımana sahip. Sport modeli ile hemen hemen aynı fiyatlarda. Rieju motorlar 50cc olmasına rağmen muhteşem tasarımlara sahip. Başlangıç motoru olarak mikemmel.

Aprilia RS4 50

İtalyan motosiklet üreticisi Aprilia spor motosikletler söz konusu olduğunda tartışmasız çok iyiler. Yeni RS4 oldukça büyük bir motor. Alüminyum ikiz spar şasi, sıvı soğutmalı iki zamanlı motor ve gösterişli bir gövdeye sahip.

Aprilia SX 50

Aprilia SX50 muhteşem bir başlangıç spor motosikleti ve genelde gençlerin tutkusu. SX50 dik duruşa sahip bir motokros motosiklet, ancak lastikler ve frenler asfaltta sürmek için tasarlanmış. Diğer Aprilia 50cc’lerde olduğu gibi yüksek standartlarda, çift kanatlı alüminyum şasi, sıvı soğutmalı iki zamanlı, tek silindirli motora sahip.

Mash Roadstar 50

Mash bir Fransız markası, şu sıralar moda olan retro İngiliz stiline sahip bir 50cc motosiklet ve fiyatı uygun. Mash tarafından Çin’de fason yaptırılıyor. Roadstar uzun süredir üretiliyor. Tek silindirli, dört zamanlı motor, dört vitesli düz şanzıman ve18” tekerleklere sahip. İleri teknonoloji bir motosiklet değil ama oldukça uygun fiyatlı, sevimli ve moda motor.

Mash Dirty Track 50

Mash firmasının en son ürettiği 50cc modellerden biri olan Dirty Track, oldukça havalı ve yeni moda bir motosiklet. Dirty Track, dört zamanlı bir motora ve ikiz şok şasiye sahip. Teljantları, dijital göstergesi ve göstergenin hemen yanında bir USB şarj girişi bulunuyor.

Mash Dirty Track 50

AJS JSM 50

Eski bir İngiliz markasıolan AJS artık yarışlarda pek görünmüyor ancak Fransızların Mash markası gibi retro motosikletler üretmeye devam ediyor. AJS de çoğu üretici gibi Çin yapımı hafif motosikletler üretiyor. 50cc’lik AJS JSM 50 modeli, altı vitesli ve iki zamanlı bir supermotor.

AJS JSM 50

Lexmoto Hunter 50

Lexmoto, kendi tarzında Çin yapımı hafif scooter üretimi yapan başarılı olan İngiliz markasıdır. Hunter 50cc, giriş seviyesi modelidir. Hava soğutmalı, dört zamanlı bir roadster motordur.

lexmoto hunter 50cc

Derbi Senda X-Treme 50 SM

Derbi Sanda’yı üreten İspanyol şirketi, spor veya supermotolarda uzun bir geçmişe sahiptir. İtalyan Piaggio mülkiyeti altında, Aprilia ile ortak parça üretir. Senda X-Treme 50, ikiz spar çerçeve, iki zamanlı motor ve şık bir stil ile tamamlanan 50cc’lik bir süper modeldir. Ayrıca bu modelin bir de yarış sürümü vardır.

derbi sanda 50cc

Honda Ruckus

Hoda Ruckus 2002 yılında piyasa çıktığından beri gözde 50 cc motosikletlerden biri haline geldi. Geleneksel scooterların, üstyapı ve aerodinamik eğrilerin geleneksel stilini takip etmek yerine daha kaba, faydacı, kentsel bir araç olarak tasarlandı. Şehirde veya biraz daha bozuk yollarda gezinmek için yeterli güce sahip olan ve kolay bir sürüş deneyimi için otomatik şanzımanla desteklenen Ruckus, ultra güvenilir bir 49cc motora sahip en tanınmış 50cc moped modellerden biridir.

Sert çelik boru çerçevenin etrafına inşa edilmiş ve kesinlikle gereksiz bir detaya sahip değil. Ruckus, beklediğiniz her şeyi çok ekonomik bir şekilde gerçekleştiren minimalist bir makinedir.

honda ruckus 50cc
modamotor 50cc motosiklet, motosiklet aksesuarları, bisiklet, motosiklet ekipmanları

Honda Metropolitan 50 cc

Scooter’ların daha geleneksel bir estetiği takip etmesini tercih edenlerdenseniz Honda’nın Metropolitan modeli tam size göre. Kente yakın hafif zorlukta araziler, yavaş hareket eden, start-stop trafiği düşünülerek tasarlanan bu 50cc, Ruckus’tan daha pratik bir seçenek olabilir.

Ruckus ile aynı yakıt enjeksiyonlu 49cc dört zamanlı motora sahip olan Metropolitan, kıvrımlı gövdesi ile klasik scooter estetiğine ve en önemlisi koltuğun altında makul depolama alanına sahip. İşe gidip gelmek için bir motor arıyorsanız, kilitlenebilir depolama alanı ile bu Honda iyi bir seçenek olabilir. Metropolitan Honda’dan bekleyebileceğiniz tüm modern teknolojilerle donatılmış. Çevreye duyarlı yakıt ekonomisi ile Hond Metropolitan 50 cc uygun fiyatlı bir motosiklet.

honda metropolitan 50cc

Devam edecek…..