Bir tanışma yazısı

Evet normalde ilk yazılar tanışma yazısı olur biliyorum ama mazur görün, bazı şeyler zamansız olunca güzeldir.

Bu yazıyı okuyan herkes gibi ben de bisiklet tutkunu, doğa düşkünü bir adamım. Şehirleri, gürültüyü, doğallıktan uzak olan hiçbir şeyi sevmiyorum. İnsan yapımı en sevdiğim mekanizma da sanırım yine bir bisiklet.

Çoğunuz gibi çocukluk yıllarımda tanıştım bisikletle. Sonrasında ergenlik yıllarımda ‘’büyüdük oğlum artık ne bisikleti’’ tripleriyle karşılaşınca bir süre ara verdim. ( Ara verdim vermesine ama aslında şeytanım beni hiçbir zaman rahat bırakmadı.

Klasiktir işte Türk toplumunda bisiklete binen koca adamlara normal gözle bakılmaz ya hani. ben de artık ”Koca bir adam” olmuştum artık . Ne işimiz olurdu bisikletle falan.

Bu ve benzeri nedenlerden erteledim hep bisiklet tutkumu. Ta ki bir arkadaşımın bisikleti ile bir tur atana kadar. O uzunca aradan sonra içimden inmek gelmedi demir atın üzerinden.

Dedim vurayım yola gideyim gidebildiğim kadar ama ne yazık ki sadece bir tur denemesi yapıyordum ve hazırlıksızdım.

O gün eve geldiğimde yaptığım ilk şey internet sitelerini açıp bir bisiklet arayışına girmek oldu. Forumlar, satış sayfaları, ikinci el siteleri derken 2013 yılında bir MTB ile yeniden bisiklet maceram başlamış oldu. Bir süre sonra da şehir bisikletine geçiş yaptım.

O günden bugüne de bulduğum her fırsatta dağ, tepe, demeden atıyorum kendimi yollara.

Bisikleti hem ulaşım amaçlı hem de doğa gezilerimde kullandığımdan hem şehir hem toprak yollarda uzun sayılabilecek kilometreler yapıyorum. Bu nedenle de aktif olarak kullandığım bisiklet modeli ‘’şehir bisikleti’’ olarak tabir ettiğimizbir  model.
Hafta içerisinde işe gidip gelirken, tatil günlerimde de genellikle günübirlik, şehirden uzak, huzura yakın yerlere bireysel ya da şehrimdeki bisiklet grupları ile birlikte düzenlenen organizasyonlara katılıyorum.

Bu sürüşlerimden edinmiş olduğum deneyimlerimi ve naçizane fikirlerimi siz 2 tekerci dostlarım ile paylaşmak üzere artık ben  de buradayım.

Sorularınızı ya da paylaşmak istediğiniz her şeyi emre@2tekerciden.com adresinden bana ulaştırabilirsiniz. Bazen geç olabilir ancak mutlaka dönüş yaparım.

Birbirimizden öğreneceğimiz, paylaşacağımız çok şey var.

Pedalınıza kuvvet!