MOTOSİKLETLERİ FARK EDİN Kısa adı MOFED olan Motosikletleri Fark Edin Derneği 2018 yılı içinde yapılması düşünülen Motosiklet Festivallerinde stant açma kararı aldı. Kısa bir süre önce Ankara da kurulan ve Türkiye geneli 4870 kişilik aktif motosiklet kullanıcısı ile üye sayısında büyük bir başarı yakalayan Motosikletleri Fark Edin Derneği, ülke genelinde yapılacak tüm festivallerde stant kararı aldı. Festivallerde açılacak stantla motosiklet festivalini ziyarete gelen misafirler ile festivale katılım sağlayan motosiklet sürücülerinin Trafik Hakları konusunda afiş, el ilanı ve çeşitli materyaller dağıtılarak,  Motosiklet Kullanıcılarının  Trafik Hakları konusunda bilgilendirilmesi sağlanacak.

“Amaç; En kısa Sürede, En Fazla Motosiklet Kullanıcısına Ulaşmak”

Motosiklet Festivallere katılmaktaki amaçlarının en kısa süre içinde, en fazla motosiklet kullanıcısına ulaşmak olduklarını belirten Motosikletleri Fark Edin Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Engin  YILMAZ,  “Festivallere katılma kararı alırken, özellikle bir şeye çok dikkat ettik. Katılım sağlayacağımız festivallerde sıradan bir tatil veya gezi anlayışından çıkıp, üstlendiğimiz göreve sadık kalıp motosiklet camiası ve kullanıcılarının muhatap olduğu sıkıntılara çözüm bulma noktasında neler yapabiliriz, nasıl başarılı oluruz ona bakacağız. Katılacağımız her motosiklet festivalinde açacağımız bir startımız olacak. Bu stantta görevli, konusunda uzman olan yetkili arkadaşlarımız olacak.

Misafirlerimiz ve motosiklet kullanıcısı olan arkadaşlarımıza İnternet sitemizde yayınladığımız projelerimizi anlatacaklar. Geldiğimiz aşamayı ve 2018 yılı ikinci altı ayında hedeflerimizden bahsederek, yetkili bakanlıklar nezdinde girişimlerimizin son şekli hakkında bilgilendirmeler yapacaklar. Bu arada; festival boyunca bizi ziyaret eden tüm dostlarımızdan derneğimize üye olmalarını ve projelerimizde gönüllü olmalarını rica edeceğiz. Yasal düzenlemelerin yapılabilmesi için farkındalık yaratabilme adına birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var.

Artık Motosiklet kazalarında her yıl yüzlerce insanımızı kaybetmenin üzüntü ve acısını tekrar-tekrar yaşamak istemiyoruz. Üstlendiğimiz görev zor ve zor olduğu kadar da gönül işi. Geçmişte olduğu gibi sıradan motosiklet kullanıcısı olmak yerine bir şeyler yapmak gayreti içindeyiz. Her yıl festivallere giderek,  ” biz motosiklet kullanıcılarının sorunlarımızı kimse dikkate almıyor” demekle olmuyor maalesef.  Artık birlik ve beraber olma zamanın geldiğine inanıyoruz. Motosikletleri Fark Edin Derneği olarak biz bu şuur’la yola çıktık ilgili yada ilgisiz tüm dostlarımızdan bize destek olmalarını rica ediyoruz.” dedi.

“İşte Hazırladığımız Projeler”

Trafikte Hakların Projesi

Trafik ışık direklerine motosikletleri fark edin levhası projemiz

Kamu spotu projemiz

Empati seminer projemiz

Öte yandan, Motosikletlerin Fark Edilmesi için bakanlıklar nezdinde yapmış oldukları girişimlerden de bahseden Yılmaz, ” Motosikletleri Fark Edin Derneği çatısı altında toplanan ve konusunda uzman olan proje koordinatörlerinin hazırlamış oldukları projelere bakılarak, proje oluşturacak ve bize fikirleri ile destek sağlayacak dostlarımıza ihtiyaç duyuyoruz. Ülkemizin hangi coğrafyasında olurlarsa olsunlar, yeter ki bizimle birlikte bir şeylerin değişmesi için gönül birliği kurmaları bizim için yeterli olacaktır”