İki tekerle zaman yolculuğu yapabiliyorken, bir DeLorean’a kimin ihtiyacı var?

Yaz mevsimi, arkadaşlarınızla yolculuğa çıkmak için en güzel zaman. Eğer bu bir motosiklet yolculuğu ise çok daha keyifli. Vintage, klasik motosikletler kullanım ve tamir zorluklarına rağmen eğlenceli zamanlarını bu klübe sunuyor; ve ne kadar eski olursa, meydan okuma o kadar eşsiz oluyor. Moto Club Bordeaux’nun Fransa’da sürdüğü savaş makineleri gibi, savaş öncesi makineler söz konusu olduğunda, tarih hem ilham verici hem de ağır olabiliyor. Sonuçta, 1927 Terrot 350 SV’niz için yedek parçaları bulabilmeniz pek kolay değil. 🙂

Bu 1920’lerin ve ‘30’ların motosikletlerini restore etmeyi ve bu motosikletlere binmeyi seven Moto Clup Bordeaux, Fransa’da yaklaşık 610 kilometrelik bir sürüş gerçekleştirdi ve herkesin zevk alabilmesi için her anını kaydetti. Kulüp üyesi ve Reddit afişini paylaşan Peficus’a göre, bu videoda gördüğünüz motosikletler;

  • 1932 Dresch 500cc SV
  • 1929 Terrot NSSO 500cc OHV
  • 1927 Magnat Devon 500 SV
  • 1933 Favorin 350cc OHV
  • 1932 Favorin 350cc SV
  • 1928 Gnome
  • Hone D2 500cc OHV
  • 1927 Terrot 350 SV

Moto Clup Bordeaux’un hedefi, savaş öncesi motosikletler ve otomobillerle dolu olan Vintage Revival Montlhery 2019 etkinliğiydi. Toplamda, sürücülerin ihtiyaları ve motosikletlerin yol boyunca gerekli tüm onarımları da dahil olmak üzere, günde ortalama 150 kilometre yol yapıyorlardı. Peficus, gruba, bu geziyi belgelemek ve dünyanın dört bir yanındaki motosiklet meraklıları için video çektiği 1987 Honda XL600R’de liderlik ettiğini yazdı.

Böyle mükemmel bir sürüş, bu mükemmel kısa videoya ek olarak bir tür belgesel için yapılmış gibi görünüyor. Ne de olsa, yaşlandıkça, motosikletler o kadar fazla hikaye alıyor. Bu motosikletlerin yaşadığı hayatlar hakkında daha fazla şey öğrenmek kesinlikle etkileyici bir şey.

Şu andaki sürücüleri bu motosikletlerden çok daha gençler – ancak bu, beraber anı paylaşamayacakları anlamına gelmiyor. Bu proje hakkında daha fazla fotoğraf ve video dahil daha fazla bilgi için grubun Facebook sayfasına göz atın.