Bir scooter alırken herkesin ilk önce merak ettiği şey motosikletin hızdır. Elbette 125cc scooterlar 50cc’lerden daha hızlıdır, ancak maksimum sürat farkı düşündüğünüzden daha fazladır. Maksimum hız motosikletlerde önemli özellik olsa da, yakıt ekonomisi ve scooter’ların ne amaçla kullanılacağı konusu da dikkate alınmalıdır.

50cc Scooterlar piyasadaki en fazla kullanılan scooter modelleridir. 50cc’lik bir scooter birçok faydası vardır. 50cc motosikletler yüksek hızlara çıkma konusunda pek başarılı değildir ancak şehir içinde kullanım için idealdir. Bursa gibi trafiği yoğun bir şehirde yaşıyorsanız, 50cc bir motosiklet size trafikte zaman kazandırabilir.

kasksız motosiklet kullanmayın!

50cc scooter motosikletlerin bazı modelleri B sınıfı ehliyet ile kullanılabilir. Düşük hız ve harika bir yakıt ekonomisine sahip olan 50cc motosikletler, motosiklet kullanmaya yeni başlayanların deneyim kazanması için mükemmel bir seçimdir. Bazı 50cc motosikletlerin maksimum hız sınırları düşürülebilir veya %10 civarında artırılabilir.

50 cc scooterları 125 cc motosikletlerle karşılaştıracak olursak 50cc + 75cc maksimum hızda elbette önemli bir fark yaratır. 125cc bir scooter ile 50cc’nin 2 katı performans alabilirsiniz. Bu fark daha uzun yolculuklar yapabilmeyi mümkün hale getirir. 50cc şehir içi sürüş için iyi bir seçimken, 125cc scooterı şehir dışında, daha uzun yolculuklar için kullanabilirsiniz.

Ekonomik 50 cc'ler

50cc üzerinde pratik yapmadan doğrudan 125cc’ye binmek iyi bir fikir olmayabilir, çünkü daha karmaşık biçimi ve ekstra hız yeni başlayanlar için biraz korkutucudur. Ayrıca 125cc scooter ve motosikletler daha yüksek cc’lere geçmek için deneyim kazanabileceğiniz motosikletlerdir.

Hangi motor hacminde motosikleti seçeceğinize karar vermeden önce, scooterınızı ne için kullanacağınızı düşünün. Şehir içi sürüş için ekonomik bir scooter istiyorsanız, 50cc’ye yatırım yapın. Düşük yakıt tüketimi ve bazı vergilerden muafolmaları nedeniyle tasarruf edebilirsiniz. Ancak, daha uzun yolculuklar yapmayı planlıyorsanız, ekstra hız ve güç için 125cc motosikletleri inceleyin.

50cc motosikletler hanımların kullabileceği en iyi başlangıç motosikletleridir.

50 cc Motosikletler Ne Kadar Hızlı?” te bir düşünce

  1. sel üçkül diyor ki:

    ben 1985 senesine kadar jawa 250 cc kullandım ve 25 yaşında motosiklet kullanmayı bıraktım . 65 yaş üstüne bedava ulaşım kartı çıkınca önce 15 yaşında kullandığım iki zamanlı ramzey 49 cc iki zamanlı moped aldım i sonra 2018 mayıs ayında kuba trendy 50cc aldım hala kullanıyorum şehir içi benim için ideal ben 62 yaşındayım toplu taşıma araçlarında kimseye yer vermeden istediğim yere keyifle gidip eskisinden daha fazla arkadaşlarımı görebiliyorum . 50 cc seçmemim sebebi bil huyunu içme kuyu suyunu değimidir. 17yaşında jawa ile 135 km yapıyordum . bu yaşta buna gerek kalmasın diğe 50 cc ile hayata devam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.