Bir scooter alırken herkesin ilk önce merak ettiği şey motosikletin hızdır. Elbette 125cc scooterlar 50cc’lerden daha hızlıdır, ancak maksimum sürat farkı düşündüğünüzden daha fazladır. Maksimum hız motosikletlerde önemli özellik olsa da, yakıt ekonomisi ve scooter’ların ne amaçla kullanılacağı konusu da dikkate alınmalıdır.

50cc Scooterlar piyasadaki en fazla kullanılan scooter modelleridir. 50cc’lik bir scooter birçok faydası vardır. 50cc motosikletler yüksek hızlara çıkma konusunda pek başarılı değildir ancak şehir içinde kullanım için idealdir. Bursa gibi trafiği yoğun bir şehirde yaşıyorsanız, 50cc bir motosiklet size trafikte zaman kazandırabilir.

50 cc Motosikletler Ne Kadar Hızlı?
kasksız motosiklet kullanmayın!

50cc scooter motosikletlerin bazı modelleri B sınıfı ehliyet ile kullanılabilir. Düşük hız ve harika bir yakıt ekonomisine sahip olan 50cc motosikletler, motosiklet kullanmaya yeni başlayanların deneyim kazanması için mükemmel bir seçimdir. Bazı 50cc motosikletlerin maksimum hız sınırları düşürülebilir veya %10 civarında artırılabilir.

50 cc scooterları 125 cc motosikletlerle karşılaştıracak olursak 50cc + 75cc maksimum hızda elbette önemli bir fark yaratır. 125cc bir scooter ile 50cc’nin 2 katı performans alabilirsiniz. Bu fark daha uzun yolculuklar yapabilmeyi mümkün hale getirir. 50cc şehir içi sürüş için iyi bir seçimken, 125cc scooterı şehir dışında, daha uzun yolculuklar için kullanabilirsiniz.

50 cc Motosikletler Ne Kadar Hızlı?
Ekonomik 50 cc'ler

50cc üzerinde pratik yapmadan doğrudan 125cc’ye binmek iyi bir fikir olmayabilir, çünkü daha karmaşık biçimi ve ekstra hız yeni başlayanlar için biraz korkutucudur. Ayrıca 125cc scooter ve motosikletler daha yüksek cc’lere geçmek için deneyim kazanabileceğiniz motosikletlerdir.

Hangi motor hacminde motosikleti seçeceğinize karar vermeden önce, scooterınızı ne için kullanacağınızı düşünün. Şehir içi sürüş için ekonomik bir scooter istiyorsanız, 50cc’ye yatırım yapın. Düşük yakıt tüketimi ve bazı vergilerden muafolmaları nedeniyle tasarruf edebilirsiniz. Ancak, daha uzun yolculuklar yapmayı planlıyorsanız, ekstra hız ve güç için 125cc motosikletleri inceleyin.

50 cc Motosikletler Ne Kadar Hızlı?
50cc motosikletler hanımların kullabileceği en iyi başlangıç motosikletleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Satış & Servis Destek